BEZPŁATNA TAKSÓWKA DLA SENIORÓW  TEL. 22 439 00 40- MASZ UKOŃCZONE 70 LAT ? SKORZYSTAJ! MAX. 3 DARMOWE PRZEJAZDY DO LEKARZA , URZĘDU LUB NA GRÓB OSÓB BLISKICH.

Szanowni Państwo. Serdecznie zapraszamy do korzystania z  bezpłatnych usług transportowych TAXI do lekarza , urzędu lub na grób bliskich.

W okresie od 13.08 do 31.12.2018 r. Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” realizuje projekt „TAKSÓWKA DLA SENIORÓW” oferujący bezpłatne usługi transportowe dla mieszkańców Inowrocławia po 70 roku życia. Projekt jest finansowany ze środków Gminy Miasta Inowrocław.       

 Bezpłatne przejazdy rozpoczęły się 03.09.2018 r. i będą trwały do 31.12. 2018 r. Zgłoszenia przejazdów i odwołania odbywają się za pośrednictwem dyspozytorów firmy przewozowej pod numerem telefonu 22 439 00 40. Zgłoszenia potrzeby przejazdu może dokonać zarówno sam beneficjent, jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia.

Zgłoszenie następuje nie później niż na 3 dni robocze do godz.14.00 oraZ maksymalnie 2 miesiące przed planowanym przejazdem.
Odwołanie przejazdu nie później
niż do godz. 12.00 dnia roboczego poprzedzającego.
Z przejazdów mogą bezpłatnie korzystać opiekunowie osób korzystających docelowo, taką informację należy przekazać przy zgłaszaniu przejazdu.

 Senior przekazuje: imię i nazwisko, telefon, kiedy usługa miałaby być zrealizowana, miejsce zamieszkania, docelowe miejsce wizyty, przewidywany czas wizyty, czy wymaga pomocy kierowcy. Cel podroży: dojazd do urzędu, na cmentarz albo do specjalistycznej placówki medycznej na umówioną wizytę (na badania, wizytę specjalistyczną) wyłącznie na terenie Inowrocławia.

 Senior będzie mógł skorzystać z przejazdu nie więcej niż 3 razy w ciągu okresu projektu. Przewozy będą odbywały się 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku)
w godz.7.00-18.00. Do dyspozycji beneficjentów będą taxi oraz samochód przystosowany do przewozów specjalistycznych (w tym m.in. przewozu osób niepełnosprawnych).

  Z przejazdu specjalistycznego mogą bezpłatnie korzystać osoby, które mają potrzebę tzw. transportu specjalistycznego (wózek inwalidzki, podprowadzenie, samochód niskopodłogowy bądź osobowy itp.) za wyjątkiem przejazdów dla osób leżących. W transporcie tych osób pomagać będą pracownicy firmy przewozowej.

Nie będą przyjmowane zgłoszenia dotyczące sytuacji nagłych np. pogorszenie stanu zdrowia oraz zgłoszenia dotyczące Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Komentowanie wyłączone.